8 Ağustos 2014 Cuma

Amerikan Dizilerinden Kopyalanmış Türk Dizileri

Leave a Comment


dizi sadece bir kaç sezon yayında kalsada Amerikan dizilerinden çalıntı olmayan senaryosu Türk'lerden çıkmış olan bir dizi "Ömre Bedel" senaryosu ise şöyle.
Dizi Kilist'e bir köyde düğün hazırlıkları ile başlıyor Kilisin önde gelen ailelerinden göçer ailesinin oğlu Cesur Ağa İlknur'a gönlünü kaptırıyor.fakat İlknur Cesur Ağa'dan hoşlanmaz gönlü başkasındadır.Malum gecede İlknur Cesur Ağa herşeyi intiraf eder ve başkasının helali olduğunu söyler. Cesur Ağa silahı İlknura doğrultur vurulma sahnesi görülmez o an bir el silah sesi duyarız.Ömür ablasının acısındayken Töre Ömürü cezalı bulur ve Cesur Ağa'nın koynuna girmesini ister. Ömür Soykan Ailesine sığınır ailenin oğlu olan Erdem' den hoşlanır Erdem'de Ömür'e karşı boş deyildir evlenme kararı alırlar.  Evlendikten sonra mutlulukları iyce artar çiftin. Fakat Cesur Ağa uygun zamanı beklemektedir Ömür'ü kaçırır onunla birlikte olmassa kocasını öldüreceğini söyler.
Şimdi HERŞEYİYLE çalıntı olan Türk Televizyonlarında yayınlanan diziler
1 KADIN 1 ERKEK (Un Gars, Une Fille)

Umutsuz Ev Kadınları(Desperate Housewives)
Tatlı Hayat (The Jeffersons)

Sayın Bakanım (Yes Minister)


İntikam (Revenge)

Medcezir (The Oc)


Kavak Yelleri (Dawson's Creek)

Küçük Sırlar (Gossip Girl)


Muck(Glee)


Galip Derviş (Monk)


Evli Ve Çocuklu(Married with Children)


Doktorlar (Grey's Atomy)


Dadı (The Nanny)


Cumaya Kalsa (According to Jim)


Aslı İle Kerem (Dharma and Greg)


Acemi Cadı(Sabrina)


Kuzey Güney (Ric Man Poor Man)Altın Kızlar (The Golden Girls)Dizilerin içinde Muck gibi üç bölüm yayında kalabilen dizilerde var,Tatlı Hayat gibi iz bırakan dizilerde.0 yorum:

Yorum Gönder